وبلاگ

مقالات و مطالب آموزشی
ماساژ تایلندی
24 فوریه 2020

ماساژ تایلندی (قسمت اول)

ماساژ تایلندی

قسمت اول

قدمت و روش ماساژ تایلندی

ماساژ از قدمت بسیار زیادی در فرهنگ کهن برخوردار است . یکی از روش های ماساژ که قدمت آن به هزاران سال قبل از تمدن نوین بازمی‌گردد ماساژ تایلندی است . ماساژ تایلندی دارای یک هدف مهم در سیستم درمانی باستانی می باشد و آن همانا بازگرداندن انرژی درونی و جوان سازی فرد کاندید ماساژ است . ماسور با انجام حرکات کاملا حرفه ای و دقیق در ماساژ تایلندی جریان انرژی در بدن را تحریک می نماید و تمامی نقاطی که مسدود شده است را در بدن فرد کاندید از میان بر می ‌دارد تا بدین شکل با انجام ماساژ تایلندی ، تنش و اضطراب و آلام ماساژ گیرنده مرتفع شود . در ماساژ تایلندی شخص کاندید ماساژ خلاف ماساژهای دیگر اجباری به درآوردن لباس خود حین ماساژ ندارد . ضمنا در ماساژ تایلندی از یک زیر انداز ساده در کف زمین به جای میز ماساژ استفاده می شود . آموزش ماساژ تایلندی بسیار ساده و روان است و استاد ماسور در چند جلسه نکات کلیدی ماساژ تایلندی را به شما آموزش می دهد .

ماساژ تایلندی
ماساژ تایلندی

در ماساژ تایلندی حرکات نرم و آرامش بخش زیاد رواج ندارد . در این ماساژ بیشتر از تکنیک های کشش و تکان دادن اندام ها استفاده می شود و به این صورت تنش از بدن فرد کاندید خارج می شود .ماساژ تایلندی باعث می شود انعطاف بدن زیاد شده و دامنه حرکات اندام ها افزایش چشمگیر پیدا کند .
ماسور در زمان انجام ماساژ تایلندی از یکسری حرکات کششی که شباهات زیادی به حرکات کششی یوگا دارد استفاده می کند . ماسور در زمان انجام ماساژ تایلندی از طب فشاری ، تحریک کردن کامل مفاصل و فشار طولی و عمیق روی عضلات استفاده می کند .

درمان به وسیله ماساژ تایلندی

این ماساژ اثرات بسیار آرامش بخشی روی تمام اندام های درگیر می گذارد . از ماساژ تایلندی برای تسکین کمر درد و درد مفاصل بسیار استفاده می شود . برای تسکین کمر درد ماسور به آزاد سازی جریان انرژی با حرکات کششی ستون فقرات کمک می کند . به این صورت درد کمر فرد متقاضی ماساژ کاهش پیدا می کند .
ماساور توانا و حرفه ای برای انجام ماساژ تایلندی بسیار حائز اهمیت می باشد . اگر ماسور فردی حرفه ای نباشد شما به احتمال فراوان دردی شدید را در گره های عضلانی و دیگر اندام های حس خواهید کرد . ماساژ تایلندی به دلیل حرکات کششی قدری درد دارد اما کشش های نامتعارف و نا مناسب ممکن است این درد را دو چندان کند . اگر ماسور حرفه ای باشد ماساژگیرنده دردی را حس نمی‌کند زیرا ماسور متخصص به‌خوبی آگاه است که حرکات و فشارها را چطور و به کدام اندام ها و با چه قدرتی وارد تا موجب درد در بدن فرد کاندید ماساژ نشود.