وبلاگ

مقالات و مطالب آموزشی
22 سپتامبر 2018

مزاج شناسی چیست؟

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0

علم مزاج شناسی چیست؟؟
مزاج شناسی علمی کهن و بسیار ارزشمند است که کاربردهای بسیار زیادی در حوزه حفظ سلامتی و درمان بیماری‌های جسمی و روحی دارد. به عبارت ساده تر کمک می‌کند که در هنگام سلامتی در بهترین و آرمانی ترین وضعیت سلامتی خود باشیم و از بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کنیم و در هنگامی که بیماری ایجاد شده نیز با کمترین هزینه کمک می‌کند که هر چه سریعتر سلامتی خود را بازیابیم.
این علم به شما یاد میدهد که: چه بخورید، چه بنوشید، چه عطری استفاده کنید، چه ورزشی برایتان مناسب است، چگونه روح و جسم و ذهن خود را تقویت کنید وصدها نکته ارزشمند دیگر که به طور مستقیم در رابطه با زندگی روزمره شماست و شما به راحتی با تسلط بر آنها میتوانید سالم و شاداب و به دور از هر گونه بیماری زندگی کنید.
همچنین با شناختی که از مزاج و در نتیجه اخلاق و روحیات اطرافیان، همکاران، اعضا خانواده، همسر، دوستان و.. به دست می‌آورید می آموزید در عین حال که مراقب سلامتی آنها هستید چگونه با آنها ارتباطی مثبت و سازنده و به دور از هر گونه تنش داشته باشید.
بنابراین واضح است که برای داشتن یک زندگی سالم و بانشاط و برای داشتن آرامش ذهنی و روحی و همچنین پیشگیری و درمان بیماریها همگی ما نیازمند شناخت مزاج یا طبیعت خود هستیم.
یادگیری این علم برای همه مفید و ضروری است ولی به شدت و به طور ویژه به کلیه افرادی که در حیطه پیشگیری و درمان بیماری ها فعالیت می‌کنند توصیه میشود.
با شرکت در این دوره مفید وبسیار کاربردی شما در کمترین زمان و به خوبی اصول و مفاهیم ضروری این علم را می
آموزید و به دنیای شگفت انگیزی وارد خواهید شد که دید و نگرش شما را در مورد بسیاری از مسائل تغییر می‌دهد.
البته واضح است که مثل تمام علوم دیگر مهارت کامل در این رشته نیز به تمرین و تجربه و یادگیری مکرر نیاز دارد که انشاا..مسیر آن برای شما باز خواهد شد و این نخستین و مهمترین گام است.